Kes ma olen ja millega tegelen?

Sündisin 15. jaanuaril 1970 Tallinnas. Olen kolme täiskasvanud lapse ema ja viiekordne vanaema. Alates 1993. aastast olen ettevõtja kinnisvara vahendamise, finantseerimise ja arendamise alal läbi mitmete firmade, millest tuntuim V&V Kinnisvara, OÜ Vaim ja Vara.

Olen liikmeks Kinnisvarafirmade Liidus, ICC Eesti – Rahvusvahelises Kaubanduskojas. Ühtlasi olen MTÜ Harku valla Ettevõtlikud Naised asutaja.

Keskerakonda kuulun...

...alates 2009. aastast tänu Sulev Roosile. Olen osutunud valituks Harjumaa piirkonna juhatusse, Keskerakonna volikokku, Keskerakona naisteklubisse KENA ning juhin Harku valla osakonda. 2013-2017. aastatel olin Harku valla planeerimise – ja ehituskomisjoni liige.

Minu elus on kõige tähtsamal kohal...

...minu pere. Seepärast olen olnud tagasihoidliku suhtumisega rahasse ja asjadesse, sest seda, mida meil kõige enam vaja ehk Armastust ja Hoolivust, me raha eest ei osta. Selle mõnusa tunde tagab eelkõige ikka perekond ja need inimesed, kelle peale saad alati kindel olla!

Oma tegemistes olen suunatud tulemusele. Olen organisaator ja meeskonnajuht ning mõistan, kui palju on võimalik ühes päevas ära teha, kui õieti planeerida ja õiged inimesed kaasata.

Olulised on ka...

...tervis ning vaimne tasakaal, mis peaks igal juhtival ja vastutaval kohal töötaval isikul prioriteet olema, sest kuidas saad teisi aidata või protsesse juhtida, kui iseenda tasakaalus ja tervena hoidmisega hakkama ei saa.

Mulle meeldib väga vanasõna...

...”mida külvad, seda lõikad” ja see tõesti ju eluliselt ka nii on. Me kõik oleme julged, tugevad ja enesekindlad kui tervis on hea, raha on arvel piisavalt, oled armastatud ja hoitud ning töökoht olemas ja pea töötamas. Aga see ei pruugi igavesti ju nii kesta.

Meil kõigil tuleb elus ette olukordi, kus vajame abi ühel või teisel moel ja kui meil sel hetkel pole kõrval kedagi oma lähedastest, peab riik appi tulema ja selleks ka valmis olema.

See on mõtlemiskoht neile, kes ei taha kuidagi aru saada, miks peab enda teenitu pealt andma neile, kes vähem teenivad või suudavad! Ka teie võite ühel päeval abivajaja rollis olla.

Loomulikult peab ka riik rahade ümberkäimisega kokkuhoidlikum, läbipaistvam ja vastutustundlikum olema, et kõik vajalik ka vajalikul hetkel olemas oleks ja inimesed siin end turvaliselt, hoitud ja kindlana tunneksid.

HUVITAVAID FAKTE

Moto: “Ära tee kunagi teistele seda, mida ei soovi, et sulle tehtaks!”

Ennast kirjeldaksin järgnevalt: positiivse ellusuhtumisega, rõõmsameelne, lihtne, originaalne, uudishimulik, otsusekindel, vastutustundlik, organiseeritud, distsiplineeritud, analüüsiv ja usaldusväärne

Armastan: loodust, matkamist, lastelastega olemist, lugemist

Viimati loetud raamat: Daniel Kahneman ”Kiire ja aeglane mõtlemine”

Oskan hinnata, mis mul on ja olla tänulik kõige eest, mis elu toob!

TEISED MINUST

Ma tunnen Kerstit juba aastaid - ja mõned nendest aastatest on olnud rasked, isegi väga rasked. Kõige paremini õpitaksegi inimesi tundma just keerulises olukorras.

Oma olemuselt on Kersti juht - inimene, kes julgeb rasketel hetkedel otsustamise ja vastutuse enda peale võtta. Seejuures on tema isetus natuke ehmatav, sest tänases röövkapitalistlikus maailmapildis tundub uskumatu, et sel moel üldse ellu võib jääda. Aga Kersti on jäänud ja selles on midagi imelist.

See ime seisneb ilmselt oma missiooni äratundmises. Kersti ei tee midagi niisama - ikka peab olema mingi suurem eesmärk. Kui juba ette võtta, siis mastaapselt - ja nii, et kõigil oleks kasu.

Kerstil on suured plaanid ja suur süda. Holistiline vaade elule kui tervikule aitab tal näha ka halvas head, andestada ja olla mõistev. Ainult üks asi on Kerstil puudu- ja see on poliitiku raudrüü.

Hingevalu saab tal olema palju, aga targa naisena teab ta, et valu on aisting ning kannatamine on valik. Küllap oskab selle valugi enda kasvamise kasuks pöörata.
Soovin head tervist ning meele- ja hingerahu sel keerulisel teel. Kui fortuuna naeratama peaks, siis tean, et poliitikasse on jõudnud naine, kes hoolib oma perest, kogukonnast, külas, rahvast ja riigist!

Aivar Haller

Minu Kersti ilmus ühel 15 aasta tagusel päeval mu talu väravasse, teatas, et omad ütlevad talle Kessu ja ta tahab minuga sõbraks saada, sest sarnased naised peavad halastamatus maailmas kokku hoidma.

Ta haaras mu käest vikati ja asus kopliservi niitma, et värskes õhus liikudes aru saada, mismoodi väikeste laste ja suurte loomadega naine ennast talu pidades tunneb... ja toetas majapidamisse trimmeri soetamist nii, et see polnud mulle ebamugav. Täna teenib seesama Kersti poolt märkamatult ja mängeldes annetatud trimmer mu vanima tütre kahelapselist peret.

Esimesest kimbust kihnu maalammastest, kelle hankimises Kessu heatujulise uudishimuga osales, sündis Eestimaale minu talust 11 uut karja – noored pered ei teagi, et selle elujõu ja edenemise taga on hea haldjas, kes ise on erinevatel elujärkudel ülirasketest aegadest läbi tulnud. Seega teab, mida teeb.

Kui Kersti tuleb talgutele, haarab ta endale kõige raskemad tööd – võsa, kruusahunnikud, puudevedu. Ja seejuures õlg-õla kõrval töötades saavad temaga räägitud tõsised jutud Päris teemadel. Ühiskond ja majandus, perede kestmine ja inimolemus.

Loodan väga, et saab teoks tema unistus õiglase tootmisringi ja üksteist toetava põhimõttega Päikesekülast, mida ta on juba palju aastaid hellitanud. Tean, et ta tahaks loogilise ja jätkusuutliku tervikpildina juhtida kogu Eestit ja õigupoolest kogu inimkonda.

Nii füüsiliselt kui vaimselt pidevalt ränka tööd tehes on leedi Männik samas kuningannalik daam, kes oskab olla Matroon. Suunab sujuvalt tööle nii oma lapsed kui alluvad. Ja ilmutab, lapselapsed alaliselt sabas, hämmastavat võimet püsida kuitahes karmidel hetkedel tasakaalus.

Põrgates oma ilusaid ettevõtmisi nügides vastu bürokraatiat ja korruptsiooni, ajuvabadust ja õelust õnnestub sel erakordsel naisel mitte läbi põleda ega ohvrirolli võtta. Ta on lahenduste, mitte probleemide keskne võimas isiksus, kelle ihu-hing-vaim on ta enese kontrolli ja tahte juhtida. Inimestel on aeg Kersti-sugustelt rahvajuhtidelt õppida.

Kati S.V Murutar

Kersti puhul on kõige imetusväärsem tema eluenergia. Sellist elujõudu, kuidas temast kiirgub positiivsust ja energiat on tänapäeva inimestes harva. Selles on midagi ürgset ja jumalikku ühtaegu.

Meie esmane kohtumine Kerstiga leidis aset aprillis 2014 ja sellest hetkest said meist väga head ja lähedased sõbrannad. See, kuidas Kersti oskab suhelda ja suhteid hoida, on mulle alati imeline tundunud. Eriti imeline on, kui tore perekond Tal on. Seda kohtab harva, et perekond nii kokku hoiab ja lapsed tõesti austavad oma ema. Siin taga on suur töö ja järjepidevus, mis tõstab Kersti minu silmis tõesti au sisse.

Lisaks sellele on tal väga suur süda armastada, andestada, olla olemas rasketel aegadel ja toetada ligimesi igal tasandil. Kersti on inimene, kelle puhul ei pea iial kartma, et ta alt veab. See, mida Kersti ütleb ja lubab, saab ka olema.

Mulle meeldib Kersti õiglustunne ja see, kuidas ta õigluse eest ka tegudega seisab. Paraku on maailmas palju ebaõiglust ja valet ning mind paneb ikka ja jälle imestama, kuidas Kersti jaksab üha õigluse eest seista. Paljud loobuksid, aga tundub, et mitte Kersti - ja see annab mullegi usku juurde, et poliitikas äkki isegi saab ta oma sõna maksma panna.

See naine on tugevam kui mitu meest kokku. Ta ei tegutse oma ego teenides, vaid oma tarkusega õiglasi väärtusi teenides.
Kersti on naisterahvas, kes näeb suurt pilti, omab palju kogemusi ja südames kannab õigeid väärtusi. Annan oma sõna, et Kerstisse võib uskuda siira südamega!

Ave Oja

Kersti on ettevõtlik, leidlik ja eriliselt suure südamega inimene, kes tihtipeale unustab enda, sest aitab alati teisi. Kuna ta näeb tervikpilti ja on ülimalt terviseteadlik, märkab ta õnneks õigel hetkel, et on vaja ka ennast hoida – ja läheb koos lapselastega loodusesse ennast koguma. Et seejärel jälle aina teistele anda.

Ta on tugeva tahtejõuga ja kiire reaksiooniga, kui on vaja otsuseid vastu võtta. Nagu kehastunud vastuväide sellele, et naised ei saa olla head auto- ja riigijuhid. Vägagi saavad.
Kerstit jätkub igale poole – kuna ta pühendab end kodule, tööle, lastele ja lastelastele ning sõpradele 100%, on teda ennast järelikult vähemalt 500%.

Oma tohutu koormuse ja pinge juures on ta vankumatult rõõmsameelne ja vahel oma heatahtlikkuse juures hämmastavalt lapsemeelne. Kuna ta usub helgesse tulevikku tingimusteta ja annab endast parima, siis kõik tõesti toimib ja toimubki.

Kerstil on muljetavaldav veenmisvõime, mida läheb igale poliitikule vaja, et rahva huvisid kaitsta ja läbi suruda. Sellist keskendunud kirge tuleb temalt õppida. Valime Kersti ja naised võimule!

Riina Joost